حضور موثر نویسندگان در شبکه‌های اجتماعی


در صورتی که تمایلی به دریافت مدرک پایان دوره ندارید می‌توانید این فیلد راخالی بگذارید.

«ثبت‌نام آنلاین دوره متوقف شده است اما این دوره به همراه هفت دوره‌ی درسی دیگر در قالب یک کتاب در نوگام منتشر شده است و از این‌جا قابل دانلود است.»

بعضی نویسنده‌ها فکر می‌کنند وقتی کار نوشتن کتاب تمام شد٬ می‌توانند گوشه‌ای بنشینند و از فروشِ شاهکاری که خلق کرده‌اند لذت ببرند. تصورشان این است که فقط ناشر مسئول بازاریابی کتاب است و آن‌ها فقط باید کتاب را بنویسند. اما بعد از انتشار کتاب هیچ اتفاقی نمی‌افتد، بعضی نویسنده‌های دیگر هم ممکن است بعد از انتشارِ کتاب‌شان تلاش زیادی برای بازاریابی کتاب‌شان انجام بدهند٬ اما وقتی فروش کتاب بهتدریج کم می‌شود -یا ممکن است کتاب اصلا درست و حسابی هم نفروشد- ناامید می‌شوند و آن‌ را رها می‌کنند. این دوره می‌خواهد با نویسنده همراه شود و با نشان دادن ظرفیت‌های اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، نشان دهد که نویسنده چگونه می‌تواند با ایجاد حلقه‌ای از خوانندگان، کتاب‌هایش را بهتر و بیشتر معرفی و تبلیغ کند.

اهداف آموزشی این دوره چیست؟
این دوره به‌خصوص برای نویسنده‌هایی نوشته شده که نسبت به استفاده از شبکه‌های اجتماعی بدبین هستند یا اعتمادبه‌نفس استفاده از ابزار آنلاین و وب‌سایت‌های مختلف را ندارند. انتظار این است که با خواندن این دوره، نویسنده آگاهی بیشتری از انواع شبکه‌های اجتماعی موجود داشته باشد و بتواند به خوبی تشخیص دهد که کدام یک از آنها برای کار او مناسب‌تر است. همچنین بتواند با امکانات مختلف تک‌تک شبکه‌ها آشنا شود و پروفایل آنلاینی برای خود و آثارش ایجاد کند که هم با مخاطب اثر خود در ارتباط باشد و هم در تبلیغ و معرفی کار خود سهمی داشته باشد. مطمئنا حضور مجازی نویسنده هیچ‌گاه جایگزین حضور او در برنامه‌ها و فضاهای واقعی نخواهد بود٬ اما با توجه به این که بخش قابل‌توجهی از مخاطبان و خوانندگان آثار نویسندگان در شبکه‌های اجتماعی فعال‌اند٬ نباید این بخش را نادیده گرفت و از این فرصت برای ایجاد محفل‌های مجازی چشم‌پوشی کرد.

درس‌های این دوره عبارت‌اند از:

  • نوشتن کتاب کافی نیست
  • ورود به فضای مجازی
  • حضور در شبکه‌های اجتماعی
  • حضور مداوم، موثر و فعال
  • مقدمات بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
  • شروع بازاریابی برای کتاب
  • یک قدم فراتر از شبکه‌های اجتماعی