درباره ما

‌نشر نوگام را گروهی از جوانان مهاجر ایرانی در دسامبر ۲۰۱۲ در لندن تشکیل دادند. از سپتامبر ۲۰۱۸ این نشر زیر نظر شرکت خانه نیکان به مدیریت آزاده پارساپور در لندن اداره می‌شود که ناشر ثبت‌شده در انگلستان است. نوگام از تابستان ۲۰۲۱ به عضویت رسمی اتحادیه بین‌المللی ناشران مستقل درآمده است و در بهار ۲۰۲۳ عضو انجمن ناشران بریتانیا شد. این نشر مستقل است و از طریق فعالیت نشر و فروش کتاب کسب درآمد می‌کند و به هیچ نهاد دولتی، حزب یا گروه سیاسی وابسته نیست.

تمرکز و اولویت اصلی نوگام انتشار کتاب‌های تالیفی است که به هر دلیلی نتوانسته‌اند در ایران منتشر شوند. اما از سال ۲۰۱۸ فعالیت‌های ترجمه‌ی خود را نیز به صورت چشمگیری با آغاز پروژه‌ی یولسیز به فارسی، گسترش داده است.

- نشر نوگام معتقد است وقت آن رسیده که از کتاب چاپی گذر کنیم و وارد دنیای کتاب الکترونیک شویم. این عبور نه تنها ما را وارد عرصه تازه‌ای از دنیای کتاب می‌کند بلکه می‌تواند معضل توزیع کتاب فارسی را نیز تا حدودی حل کند. با کمترین دسترسی به اینترنت می‌توان به مجموعه کتاب‌های نوگام نیز دسترسی یافت.

- نشر نوگام معتقد است اگر کتاب پاسخی به نیازهای فکری روز جامعه باشد، خوانندگان کتاب فارسی کم نیستند. نوگام همچنین بر این باور است که اگر نویسندگان و مترجمان ما آزادانه و بدون مانع قابلیت‌هایشان را ارائه دهند، دلیلی وجود ندارد که از سوی مخاطبانشان مورد حمایت قرار نگیرند. بنابراین نوگام با ایجاد رابطه بین شبکه خالقان آثار و شبکه حامیان آثار می خواهد امکان ظهور و حمایت از آثار فرهنگی ارزشمند را فراهم کند.

نشر نوگام معتقد است رشد و تغییر جامعه زمانی رخ خواهد داد که حجم انبوهی از دانش تولید شده مورد بحث و بررسی جمع بزرگی از شهروندان قرار بگیرد. این خواست به سادگی میسر نمی‌شود و به همین دلیل نوگام ارائه کتاب رایگان را به عنوان یکی از راه‌حل‌ها در اختیار مخاطب فارسی زبان می‌گذارد. انتشار رایگان کتاب از سوی نوگام نه تنها چیزی از ارزش کتاب کم نمی‌کند بلکه جمیع ایرانیان را مستقل از توان مالیشان در امر کتابخوانی سهیم می‌کند.

اگر نویسنده یا مترجم هستید، می‌توانید اثرتان را برای نشر الکترونیک به نوگام بسپارید. کتاب شما در نشر خوانده می‌شود و در صورت تایید، پروژه کتاب شما منتشر می‌شود. نویسنده یا مترجم حق التالیف خود را دریافت می‌کند و کتاب الکترونیک بصورت رایگان در اختیار مخاطب فارسی زبان قرار می‌گیرد.

مبلغ اهدایی شما مهم نیست. شما می‌توانید یک کتاب کامل، چند صفحه از یک کتاب یا حتی چند سطر از یک کتاب را حمایت مالی کنید. اعلام کنید از چه نوع کتابی و در چه ژانری مایلید حمایت مالی کنید. کتاب‌های ارسالی از سوی نویسندگان و مترجمان بعد از تایید نشر نوگام روی وبسایت ما قابل دسترسی‌ست. کافی‌ست به لیست حمایت کنندگان آن کتاب بپیوندید و دوستانتان را نیز تشویق کنید تا در حمایت مالی کتاب مورد نظرتان سهیم شوند. اگر شما حامی یک کتاب شوید و تمام هزینه انتشار یک کتاب را بپردازید کتاب به قلم شما امضا خواهد شد و ضمیمه‌ای در مورد شما به عنوان حامی مالی به کتاب اضافه خواهد شد. اگر ده درصد یا بیشتر از هزینه چاپ کتابی را بپردازید، در صورت تمایل نام شما به عنوان حامی در کتاب درج می‌شود.

حمایت می‌کنم