آیا برای حمایت کردن از یک کتاب باید عضو سایت شد؟

خیر، حامیان بدون عضویت می‌توانند از پروژه های نوگام حمایت کنند. اما چنانچه بخواهید در بحث‌های مربوط به کتاب مورد حمایتتان در سایت شرکت کنید، نیاز دارید که در سایت عضو شوید.

آیا می‌توانم با اسم مستعار از کتابی حمایت کنم؟

بله، شما می‌توانید بدون عضویت در سایت از کتابی حمایت کنید و اطلاعاتی که برای حمایت مالی کتاب از شما به نوگام می‌رسد، نزد نوگام محفوظ می‌ماند.

آیا من به اطلاعات هویتی نویسنده‌ها و مترجم‌ها دسترسی دارم؟

شما در صورتی به اطلاعات هویتی نویسنده/ مترجم دسترسی دارید که نویسنده/مترجم این اطلاعات را در پروفایل خود به صورت عمومی قرارداده باشد.

آیا محدودیتی در عنوان موضوعی کتاب‌هایی که می‌توانم حمایت کنم وجود دارد؟

خیر. شما می‌توانید از لیست موضوعی نشر نوگام هر تعداد عنوان موضوعی را که مایل باشید حمایت کنید.

اگر اعلام کنم از کتابی حمایت می‌کنم و بعد منصرف شوم چه باید کنم؟

شما تا پیش از واریز پول به صندوق نوگام می‌توانید از حمایت خود صرف نظر کنید. اما از آنجا که فرآیند تنظیم و نشر کتاب بعد از واریز پول صورت می‌گیرد، بعد از شروع کار امکان انصراف برای شما وجود نخواهد داشت.

حداقل مبلغی که می توانم با آن وارد شبکه حامیان شوم چقدر است؟

شما می‌توانید با اهدای حتی یک پوند به جمع حامیان نوگام بپیوندید. لطفا بسته‌های عضویت در جمع حامیان نوگام را در بخش حمایت وبسیات مطالعه کنید.

به عنوان حامی چقدر حق اظهار نظر در مورد کتاب منتخبم را دارم؟

اگر شما به نصف و یا بیشتر از نصف هزینه یک کتاب کمک کنید، می توانید در کلیه مراحل تولید کتاب نظراتتان را به نویسنده/مترجم منتقل کنید اما نویسنده/مترجم در کلیه مراحل محق به قبول یا رد نظر شماست.

چطور باید روند کار کتابی را که حمایت کردم، دنبال کنم؟

اطلاعات مربوط به پیشرفت کار توسط نویسنده و نشر در صفحه مربوط به پروژه کتاب به روز می‌شود و شما می‌توانید از طریق صفحه پروژه کتاب روند کار کتاب را دنبال کنید.

هزینه چاپ کتاب‌ها چگونه تعیین می‌شود؟

نوگام بر اساس تجربه و شناخت خود از بازار کتاب در داخل و خارج از ایران هزینه‌ها را برآورد می‌کند. لازم به ذکر است که نویسنده لازم نیست برای انتشار کتابش هزینه‌ای بپردازد. هزینه‌های انتشار به عهده ناشر است.

چطور می‌توانم از داخل ایران کتابی را حمایت کنم؟

به دلیل محدودیت‌های موجود امکان حمایت مالی از داخل ایران وجود ندارد. اما بهترین حمایت برای نوگام این است که نشر و کتاب‌ها را به دوستان و اطرافیان خود معرفی کنید. پست‌های نوگام در شبکه‌های اجتماعی را بازنشر کنید. کتاب‌ها را بخوانید و نظرتان را راجع به کتاب‌ها برای ما بنویسید.

چرا قیمت پشت جلد کتاب در نوگام در مقایسه با قیمت‌های ایران انقدر زیاد است؟

  به دلیل نوسانات بازار ارز، نوگام به جای استفاده از ریال برای تعیین قیمت پشت جلد کتاب، از پوند استفاده می‌کند و معیار آن قیمت متدوال برای کتاب‌های فارسی‌ای است که در اروپا به چاپ می‌رسد. در واقع این مبلغ یک قیمت اسمی است که به محاسبه حق‌التالیف نویسنده و مترجم کمک می‌کند. 

آیا نویسنده یا مترجم کتاب می‌تواند خودش کل هزینه انتشار کتاب را بپردازد؟

  بعد از این‌که نوگام کتاب را تایید کرد و قرارداد با مولف امضا شد، هر کسی، از جمله خود مولف، می‌تواند از کتاب حمایت کند.

از کتابی در نوگام حمایت مالی کردم ولی در سایت مشخص نشد، چرا؟

سیستم آپدیت حمایت مالی به نوعی است که حمایت‌ها را در وبسایت نمایش نمی‌دهد اما شما رسیدی دریافت می‌کنید که تایید می‌کند حمایت شما دریافت شده است.

هزینه چاپ کتابی صد در صد تامین شده اما کتاب هنوز برای دانلود در دسترس نیست، علت چیست؟

  بعد از تامین هزینه چاپ کتاب، نوگام حداقل یک ماه زمان برای آماده‌سازی و انتشار الکترونیک آنها نیاز دارد. این مدت زمان ممکن است با توجه به نوع کتاب تغییر کند.  

من خارج از ایران هستم و حساب پی‌پل ندارم. چطور می‌توانم حمایت مالی کنم؟

شما برای اینکه از طریق پی‌پل پرداخت کنید نیاز ندارید حتما در آن سایت حساب داشته باشید. با هر کارت اعتباری یا دبیت می‌توانید پرداخت کنید. کافی‌است وقتی وارد صفحه پی‌پل می‌شوید روی کلمه (ادامه) continue کلیک کنید تا شما را به صفحه‌ای هدایت کند که مشخصات کارت را وارد کنید.