مناسب‌ترین اپلیکیشن برای خواندن کتاب‌های نوگام چیست؟

کتاب‌های نوگام، به صورت استاندارد کدنویسی شده‌اند تا در دستگاه‌های محتلف به راحتی قابل خواندن باشند. پی‌دی‌اف‌های نوگام حتی روی دستگاه‌های کیندل قابل خواندن هستند. اما به دلیل مشکلات فونت فارسی روی اپلیکیشن‌های مختلف، به شما توصیه می‌کنیم نسخه ای‌پاب این کتاب‌ها را در اندروید از اپلیکیشن گوگل و در محصولات اپل و سیستم‌عامل آی‌او‌اس از اپلیکیشن آی‌بوک استفاده کنید. برخی از دیگر اپلیکیشن‌های موجود در بازار با فونت فارسی همخوانی ندارند و به هم ریختگی حروف در آنها دیده می‌شود.

نشر نوگام چیست؟

‌نشر نوگام یک موسسه غیرانتفاعی‌ست که کتاب الکترونیک منتشر می‌کند. نوگام با ایجاد فضایی برای ارتباط پدیدآورندگان و حامیان کتاب، امکان ظهور و حمایت از آثار فرهنگی ارزشمند را فراهم می‌آورد.

نشر نوگام چگونه کار می کند؟

نویسندگان و مترجمان کتاب‌های خودشان را به نوگام معرفی می‌کنند. اگر کتاب‌ها برای انتشار انتخاب شوند قراردادی برای نویسنده یا مترجم فرستاده می‌شود. تمامی کتاب‌های نوگام نسخه الکترونیکی رایگان برای ایران دارند. کتاب‌ها می‌توانند بسته به قرارداد نسخه چاپی برای فروش و توزیع خارج از ایران هم داشته باشند. نوگام با کمک حمایت مالی دوستداران فرهنگ و ادبیات در خارج از ایران، کتاب‌های ارزشمند و خواندنی و موثر منتشر می‌کند و به رایگان برای ایران در دسترس قرار می دهد. دوستانی که در خارج از ایران کتاب‌های چاپی را می‌خرند یا قیمت پشت جلد کتاب الکترونیک را می‌پردازند، ما را در مسیر مبارزه با سانسور و پیشبرد نشر آزاد یاری می‌کنند.

نشر نوگام از منابع خارجی هم بودجه ای دریافت می کند؟

نشر نوگام از هرگونه حمایت مالی از سوی افراد حقیقی و حقوقی که در زمینه ادبی و فرهنگی و ضدسانسور فعالیت می‌کنند، استقبال می‌کند. در عین حال نوگام نشری مستقل است و متعلق به بخش خصوصی است و زیر نظر موسسه خانه نیکان که خود ناشر مستقل در بریتانیاست اداره می‌شود و به هیچ نهاد دولتی، سیاسی یا حزبی وابسته نیست.

آیا نشر نوگام وابسته به حزب یا گروه سیاسی خاصی است؟

نشر نوگام به هیچ حزب یا گروه سیاسی وابسته نیست. این نشر با انتشار کتاب‌های رایگان برای ایران، از هر طیف و گروهی و پیرامون هر موضوعی که در داخل ایران امکان انتشار ندارد، هدف دفاع از آزادی بیان و توسعه نشر الکترونیک در ایران را دنبال می کند.

آیا نشر نوگام در ایران فعالیت می کند؟

خیر. نشر نوگام هیچ‌گونه حضوری در ایران ندارد. دفتر مرکزی نشر در لندن است. همکاران نوگام از سراسر دنیا در تحریریه آنلاین نوگام همکاری می‌کنند.

فرق پی‌دی‌اف (PDF) با ای‌پاب (EPUB) چیست؟ کدام فرمت را دانلود کنم؟

فرمت پی دی اف برای یک نمایش ثابت طراحی شده و سایز صفحه نمایش و سیستمی که آن را حمایت می‌کند مد نظر نیست.  فایل پی دی اف برای پرینت گرفتن ایده‌آل است، چراکه صفحه‌آرایی را به‌هم نمی‌ریزد و دقیقا همان‌طور که در صفحه کامپیوتر نمایش داده می‌شود چاپ می‌شود. اما همین خصوصیت فایل پی‌دی‌اف را برای استفاده در کتاب‌خوان‌های الکترونیک  نامناسب می‌کند. فرمت ای‌پاب متن را با سایز صفحه نمایش تطبیق می‌دهد و در عین حال صفحه‌آرایی را به هم نمی‌ریزد. ای‌پاب به شما اجازه می‌دهد سایز متن را عوض کنید و فونت دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید کتابی را بر روی کتاب‌خوان الکترونیک بخوانید، نوگام به شما توصیه می‌کند فرمت ای‌پاب را دانلود کنید.