مناسب‌ترین اپلیکیشن برای خواندن کتاب‌های نوگام چیست؟

کتاب‌های نوگام، به صورت استاندارد کدنویسی شده‌اند تا در دستگاه‌های محتلف به راحتی قابل خواندن باشند. پی‌دی‌اف‌های نوگام حتی روی دستگاه‌های کیندل قابل خواندن هستند. اما به دلیل مشکلات فونت فارسی روی اپلیکیشن‌های مختلف، به شما توصیه می‌کنیم نسخه ای‌پاب این کتاب‌ها را در اندروید از اپلیکیشن گوگل و در محصولات اپل و سیستم‌عامل آی‌او‌اس از اپلیکیشن آی‌بوک استفاده کنید. برخی از دیگر اپلیکیشن‌های موجود در بازار با فونت فارسی همخوانی ندارند و به هم ریختگی حروف در آنها دیده می‌شود.

نشر نوگام چیست؟

‌نشر نوگام یک موسسه غیرانتفاعی‌ست که کتاب الکترونیک منتشر می‌کند. نوگام با ایجاد فضایی برای ارتباط پدیدآورندگان و حامیان کتاب، امکان ظهور و حمایت از آثار فرهنگی ارزشمند را فراهم می‌آورد.

نشر نوگام چگونه کار می کند؟

نویسندگان و مترجمانی که علاقه‌مندند تا کتابشان به صورت الکترونیک و با حمایت مالی دوستداران کتاب منتشر شود، کتاب خود را به نوگام معرفی می‌کنند. گروه ارزیابی نوگام پس از بررسی کتاب، به نویسنده یا مترجم اطلاع می‌دهد که کتاب برای انتشار انتخاب شده است یا خیر. در صورت انتخاب کتاب، نوگام پروژه کتاب را بر روی سایت باز می‌کند تا حامیان کتاب، کمک‌های مالی‌شان را ارسال کنند. پس از آنکه مبلغ مورد نظر برای چاپ کتاب فراهم شد، کتاب به صورت الکترونیک روی سایت نوگام منتشر می‌شود و به صورت رایگان قابل دانلود است. حق‌التالیف یا حق‌الترجمه کتاب نیز بر اساس قیمت اسمی پشت جلد برای هر کتاب تعیین و به نویسنده یا مترجم پرداخت می‌شود.

نشر نوگام از منابع خارجی هم بودجه ای دریافت می کند؟

نشر نوگام از هرگونه حمایت مالی توسط افراد حقیقی و حقوقی و مراکز فرهنگی استقبال می‌کند.

آیا نشر نوگام وابسته به حزب یا گروه سیاسی خاصی است؟

نشر نوگام به هیچ حزب یا گروه سیاسی وابسته نیست. این نشر یک موسسه غیرانتفاعی است که هدف توسعه نشر الکترونیک در ایران را دنبال می کند.

آیا نشر نوگام در ایران فعالیت می کند؟

خیر. نشر نوگام توسط گروهی از جوانان ایرانی مستقر در شهر لندن راه اندازی شده است. این نشر در لندن دفتر مرکزی دارد.

فرق پی‌دی‌اف (PDF) با ای‌پاب (EPUB) چیست؟ کدام فرمت را دانلود کنم؟

فرمت پی دی اف برای یک نمایش ثابت طراحی شده و سایز صفحه نمایش و سیستمی که آن را حمایت می‌کند مد نظر نیست.  فایل پی دی اف برای پرینت گرفتن ایده‌آل است، چراکه صفحه‌آرایی را به‌هم نمی‌ریزد و دقیقا همان‌طور که در صفحه کامپیوتر نمایش داده می‌شود چاپ می‌شود. اما همین خصوصیت فایل پی‌دی‌اف را برای استفاده در کتاب‌خوان‌های الکترونیک  نامناسب می‌کند. فرمت ای‌پاب متن را با سایز صفحه نمایش تطبیق می‌دهد و در عین حال صفحه‌آرایی را به هم نمی‌ریزد. ای‌پاب به شما اجازه می‌دهد سایز متن را عوض کنید و فونت دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر می‌خواهید کتابی را بر روی کتاب‌خوان الکترونیک بخوانید، نوگام به شما توصیه می‌کند فرمت ای‌پاب را دانلود کنید.